Edukacija muziejuje

 

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 16.00 val.

Užsiėmimo trukmė – 1 val.

Būtina išankstinė registracija (8 460) 30326; (8 460) 30314 arba elektroniniu paštu: gintaro.muziejus@lndm.lt.

Edukacinio užsiėmimo kaina:

• vaikams – 1 €

• suaugusiesiems – 2 €

• edukacinių renginių šeimai, pagal išankstinę registraciją – 2 €

Lydinčiam mokytojui - nemokamai.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių ir poreikius.

Priemonės, reikalingos užsiėmimams, aptariamos užsakymo metu.

Edukacinės programos

 

 https://www.lndm.lt/pgm/pgmedu/

PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI

Pas mus Jūs kilnosite, žarstysite, uostysite, plukdysite gintarą, pajusite jo savybes ir išmoksite atskirti gintarą nuo plastiko ir falsifikatų. Galėsite įsitikinti savo gintarinių papuošalų tikrumu. Sužinosite, kaip apdirbamas gintaras ir kokios gintarinių papuošalų dizaino tendencijos. Įsitikinsite, kad gintariniai dirbiniai nėra senamadiški ir nebeaktualūs. Prisiminsime senuosius pajūrio gyventojų receptus ausų ir gerklės skausmui gydyti, apsisaugoti nuo „blogos akies“. Sužinosite apie netradicinį gintaro panaudojimą. Ar ne puiki proga parsinešti namo pilną galvą žinių ir idėjų?


EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „GINTARO SAVYBĖS“

Užsiėmimo tikslas – išmokyti atskirti gintarą nuo plastmasės ir kitų medžiagų. Pasitelkiant pagalbines priemones, vaizdžiai supažindinti su fizinėmis ir cheminėmis gintaro savybėmis.

Pasitelkiant įvairias medžiagas, randamas pajūryje, mokomasi jas identifikuoti bei atpažinti gintarą. Pamokėlės metu vaikai sužino, kad gintaras neskęsta sūriame vandenyje, kad jis yra degus, lengvas. Populiariai paaiškinama, kas yra lyginamasis svoris ir cheminė sudėtis.

Ši edukacinė užsiėmimas pritaikyta ir neregiams bei silpnaregiams. Pajungiant įvairias jusles (lietimą, uoslę, garsą), išplečiamos neįgaliųjų aplinkos suvokimo ribos.
 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „PAŽINKIME GINTARĄ POJŪČIAIS“ (lankytojams su regėjimo negalia)

Užsiėmimo tikslas: Juslių pagalba supažindinti su gintaro savybėmis.

Kiekvienas gintaro gabalėlis įdomus ne tik savo spalva, bet ir formų įvairove. Gintarą galima pažinti ne tik regėjimu – pažinimo procese žmogus remiasi ir kitomis juslėmis: lytėjimu, klausa, uosle. Antžieviniai ir požieviniai gumulai, lęšiai, varvekliai, lašai – visa tai galima paliesti, pajusti kiekvieną rievelę ar atspaudą. Ką mums pasakoja gintaras? Ar gintaras lengvesnis už akmenį? Ar jis skęsta vandenyje? Kaip kvepia gintaras degdamas? Į šiuos ir kitus klausimus atsakoma edukacinio užsiėmimo metu. Dalyviai susipažįsta su gintaru kaip medžiaga, sužino apie jo pritaikymą juvelyrikoje bei kosmetikoje, sužino apie jo panaudojimą gydomiesiems tikslams.
 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „GINTARAS JUVELYRIKOJE IR MANO PAPUOŠALAS“

Užsiėmimo tikslas– populiarinti gintarą jaunimo tarpe, supažindinti su Gintaro muziejuje saugomomis ir eksponuojamomis meno vertybėmis, suteikiant žinių apie gintaro apdirbimą ir paneigiant teoriją, kad gintaro papuošalai yra senamadiški ir nebeaktualūs.

Apžvelgiamos XX a. antrosios pusės – XI a. pradžios gintaro apdirbimo tendencijos. Remiantis gausia Gintaro muziejaus rinkinio medžiaga pateikiami įvairūs gintaro meninio apdirbimo pavyzdžiai – nuo serijinės Klaipėdos gintaro kombinato produkcijos iki profesionalių menininkų kūrybos. Gintaras, metų bėgyje patyręs įvairiausių apdirbimo būdų ir metodų, vėl grįžta prie natūralumo. Gintaro meistrai vertina jo spalvų ir formų įvairovę ir sąmoningai naudojasi šiomis ypatybėmis. Kiekvienas gintaro gabaliukas yra unikalus, tad ir kiekvienas gintaro dirbinys yra nepakartojamas, galintis išryškinti kiekvieno besipuošiančio gintaru žmogaus individualybę.

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „GINTARAS IR LIAUDIES MEDICINA“

Užsiėmimo tikslas – apžvelgti gintaro kaip gydomosios medžiagos istoriją – nuo Antikos laikų iki šių dienų. Pateikti žinių apie netradicinį gintaro panaudojimą. Populiarinti gintarą jaunimo tarpe.

Edukacinės programos dalyviai supažindinami su Vakarų Europoje bei Lietuvoje paplitusiais receptais, remiantis istorinių asmenybių liudijimais (Plinijus Vyr., Hildegard von Bingen, Matas Pretorijus ir kt.).

Antikos laikais gintaro gydomosios galios dažniausiai minėtos ryšium su skrandžio ligomis, vidurių pūtimu, kraujavimu, karščiavimu. Viduramžiais prisidėjo tokios indikacijos, kaip gerklės bei širdies ligos, dantų skausmai. 17 amžiuje gintaras dažnai minimas vaistinių receptūrose, pabrėžiant, kad jis padeda sergant katarais, reumatu, nuo galvos skausmo, turi raminančių bei diuretinių savybių.

Apie gintaro gydomąsias savybes pastaruoju metu labai daug kalbama, gintaras naudojamas kosmetikos pramonėje, homeopatijoje. Dėl teigiamo gintaro rūgšties poveikio (ji padeda aprūpinti organizmą deguonimi) gintaras pradedamas plačiai naudoti SPA centruose.

Prisimenami seni pajūrio gyventojų receptai ausų ir gerklės skausmui gydyti, apsisaugoti nuo „blogos akies“, mokomasi pasigaminti priemonių veido priežiūrai.

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „GINTARO PANAUDOJIMAS“

Užsiėmimo tikslas – populiarinti gintarą, išplečiant turimas žinias. Supažindinti su netradiciniu gintaro panaudojimu.


Dauguma moksleivių nežino, kad gintaras naudojamas ne tik papuošalų ar suvenyrų gamybai.  Supažindinama su vokiečio Heinricho Lamperto (Heinrich Lampert), (1898–1981) išradimu – 1930 metais užpatentuotu kraujo perpylimo aparatu iš presuoto gintaro. Ilgą laiką gintaro rūgštis ir gintaro aliejus plačiai naudoti chemijos pramonėje, lakų ir dažų gamybai. Apžvelgiamas gintaro naudojimas elektrotechnikoje. Pastaraisiais metais gintaras vis plačiau naudojamas kosmetikos pramonėje. Moksleiviai susipažįsta su Lietuvos įmonių gaminamais produktais.

 

 

 


INTERAKTYVŪS UŽSIĖMIMAI

 
 

 

 

 


Akmens amžiaus gintarinių amuletų formos ir ornamentai – kaip mes tai suprantame šiandien? Priešistoriniai ženklai ir sąvokos interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Keliausime „Gintaro keliu“, o kokia jo reikšmė komunikacijos bei atradimų istorijos kontekste? Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais šiuolaikiniais amuletais ir kuriami asmeniniai amuletai specialioje programėlėje.

GINTARO AMULETŲ SIMBOLIAI INTERAKTYVIAI

Užsiėmimo tikslas – prikelti naujam gyvenimui unikalius akmens amžiaus gintaro skridinius – amuletus, menančius pačius seniausius mūsų krašto laikus. Jų dekore perteiktą protėvių išmintį interpretuoti ir perteikti šiuolaikiniame kontekste.

Užsiėmimo metu susipažįstama su Palangos gintaro muziejuje eksponuojamais neolito laikų gintaro dirbiniais ir jų dekoru. Pristatomas senovinio gintaro amuleto modernus atitikmuo. Priešistoriniai ženklai ir sąvokos interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais ir kuriami asmeniniai amuletai specialioje programėlėje internetiniame puslapyje www.visatai.ltGINTARO KELIAS IR INTERAKTYVIEJI AMULETAI


Užsiėmimo tikslas – supažindinti lankytojus su senuoju „Gintaro keliu“ ir šiuolaikine gintaro amuletų interpretacija.

Užsiėmimo metu paaiškinamas archeologinis terminas „Gintaro kelias“. Naudojantis tradiciniu ir interaktyviu žemėlapiu vaizdžiai aptariami regionai, kuriais driekėsi gintaro kelio trasa. Lankytojai sužino apie senuosius miestus  –  gintaro prekeivių centrus. Aptariama „Gintaro kelio“ reikšmė komunikacijos bei atradimų istorijos kontekste.

Pristatomas senovinio gintaro amuleto modernus atitikmuo. Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais.


 GINTARAS ARCHEOLOGIJOJE IR INTERAKTYVIEJI AMULETAI

Užsiėmimo tikslas – pristatyti archeologinius gintaro dirbinius ir jų šiuolaikinę interpretaciją.

Lankytojai susipažįsta su muziejuje eksponuojamais archeologiniais gintaro dirbiniais. Pristatoma gintaro naudojimo istorija akmens ir geležies amžiais, jo prekybinė reikšmė. Kalbama apie gintaro dirbinių dekoro simbolines reikšmes. Aptariama gintaro apdirbimo specifika, jos kitimas įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Priešistoriniai ženklai ir sąvokos interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais.

 

 

 


ROMANTIŠKI UŽSIĖMIMAI GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ APLINKOJE

 
 
 


GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ RŪMAI – ARCHITEKTO F. ŠVECHTENO KŪRINYS

Pristatomi architekto F. Švechteno išlikę statiniai. Susipažįstama su Palangos rūmų statybos geneze lyginant architekto brėžinius ir piešinius su įgyvendintu projektu. Praktinės užduotys – tarsi linksmos orientacinės varžybos po ir aplink ....rūmus.

ÉDOUARD ANDRÉ – PALANGOS BIRUTĖS PARKO KŪRĖJAS


Susipažįstama su E.F. André sukurtais parkais pasaulyje ir Lietuvoje. Vaikštinėjant parku, aptariami žymaus kūrėjo kūrybos principai, atliekamos praktinės užduotys.

 

  

 

 

KŪRYBINIAI EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI ,,GAMTOS IR MENO SIMBIOZĖ“

KAI LYJA LIETUS, KVIEČIAME LIETI AKVARELES

Norint ką nors nupiešti, geriau, kai objektas nejuda. Bet medžiai linguoja nuo vėjo, šuniukas laksto, žmogus muistosi ir t.t. Tad kviečiame piešti inkliuzus! Gintarai su inkliuzais labai gražūs. Piešiant gintarą aiškiau matomas ir giliau jaučiamas jo grožis. Geriausiai tam tinka akvarelės technika.

Užsiėmimą pradedame išsiaiškinę, kokiomis aplinkybėmis vabzdžiai, augaliukai pateko į sakus, kaip gležni sutvėrimai milijonus metų išsilaikė gintare. Apžiūrime ekspozicijos salėje esančius inkliuzus ir einame lieti akvareles. Nieko baisaus jeigu nesate to darę – mes pamokysime.

Užsiėmimas tinka visiems, dalyvių skaičius nuo 3 iki 10.

NUO GINTARINGO MIŠKO IKI ĮVAIRIASPALVĖS MOZAIKOS

Užsiėmimą pradedame trumpute ekskursija po gintaro ekspoziciją. Jau akmens amžiaus žmonės gintaro dirbiniuose paliko gamtos ciklo ženklus. Kaip šiandienos kūrėjai mato gintaro ir gamtos harmoniją?

Kūrybinėje užsiėmimo dalyje kuriame savo mozaiką, miniatiūrą ar žynio amuletą. Mūsų priemonės tartum iš ,,gintaringo miško“ – pušies žievės, kerpės, nugludinti pagaliukai ir kt. Mokomės gintarą komponuoti su kitomis medžiagomis, derinti gintaro spalvas. Jūs laisvai fantazuosite ir improvizuosite. Darbelius pasiimsite su savimi.

Užsiėmimas tinka visiems, dalyvių skaičius iki 24 .

 

EDUKACINĖ SCENA

Užsiėmimų dalyvius pasitinka lėlė Gintarė: jos lūpomis pasakojama rūmų  istorija, pristatomos lėlės, įkūnijančios kitus personažus: grafą Feliksą, grafienę Antaniną, jaunąją grafaitę, tarnaitę ir sodininką.

Užsiėmimai skirti vaikams susipažinti su grafų gyvenimu dvare, sužinoti Tiškevičių šeimos narių vardus, pajusti jų aristokratiškas manieras, laiškų rašymo kultūrą. Edukacinės pamokėlės su žaidimo elementais skatina vaikus kūrybiškai pažvelgti į praeities ir dabarties sąsajas.

Edukaciniai užsiėmimai: 

GINTARĖ ATSKLEIDŽIA RŪMŲ PASLAPTIS. Užsiėmimas pradedamas muziejaus interjerų ekspozicijoje pristatant grafų šeimos istoriją. Praktinėje dalyje kuriamos erdvinės knygelės rūmų tema.

PARAŠYK LAIŠKĄ PLUNKSNA IR TUŠU. Supažindinama su parko kūrėjo Eduardo Andrė ir grafų Tiškevičių susirašinėjimu. Kviečiama į laiško rašymo plunksna ir tušu pamokėlę.

Užsiėmimai skirti ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams bei šeimoms.


EDUKACIJŲ LAIKAS

Pirmadieniais–sekmadieniais 10–16 val.
Trukmė 1 val.
Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių ir poreikius.
Priemonės, reikalingos užsiėmimams, aptariamos užsakymo metu.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. 8 460 30326 ; 8 460 30314

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA:

(8-460) 30326, (8-460) 30314. El. paštas: gintaro.muziejus@lndm.lt ; www.pgm.lt; www.lndm.lt/pgm/

EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ KAINOS:

Vaikams – 1€
Suaugusiems – 2 €

Lydinčiam mokytojui – nemokamai.

Pagrindinis